Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkanı

Serinyıl Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı YILMAZ 1968 yılında Aksaray’da doğmuştur. Henüz ilkokulu yeni bitirmişken sanayide çıraklık yapmaya başlayarak iş hayatına ilk adımlarını atmıştır. 5 senelik çalışma hayatından sonra 18 yaşında kendi iş yerini kurmuştur. Kurmuş olduğu iş yerinde kısa zamanda başarılı olmuş ve 10 kişiye istihdam sağlamaya başlamıştır.

İş hayatında her zaman yenilikçi ve disiplinli olmayı ilke edinmiştir. Yine ilkeleri doğrultusunda 1990 yılında plastik kapı pencere sektörünü Aksaray ile ilk buluşturan firmadır ve Sıtkı YILMAZ o tarihten günümüze yatırımlarına hız kesmeden devam ederek, 2000 yılında Serinyıl Plast firmasını Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde kurarak dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmalarına plastik taşıma kasaları tedariğine başladı. Yine 2000’li yılların hemen başlarında Kampüs Dinlenme Tesisleri adı altında şehirlerarası hizmet veren 36.000 m2 arazi üzerine kurulu yüzlerce kişiye istihdam eden Restoran-Market-Kafeterya-Opet bayiliği bulunan büyük bir kompleks kurmuştur.

Takvimler 2012 yılını gösterdiğinde Aksaray ilinin şehir merkezinde bulunan Opet – Aygaz bayiliği almıştır ve şehrin en değerli lokasyonunda parlayan bir işletme olmuştur. 2014 Yılında Türkiye’de başlatılan KYK yurtları projelerinde Aksaray’da 1250 öğrenci kapasiteli ilk öğrenci yurdunu yapmıştır. Hemen ardından grubun 3. Opet istasyonu olan Ankara karayolu üzerinde bulunan akaryakıt istasyonunu daha alarak Aksaraylı hemşerilerinin hizmetine sunmuştur.

Yıl 2020 olduğunda yenilebilir enerji olan güneş enerjisi santrallerine yatırımı yaparak yeni bir sektöre daha açılmıştır ve dijitalleşen dünyada SERİNYIL GRUP hemen yeni bir sektöre daha yatırım yaparak, Türkiye’nin en büyük kiralama platformu olan www.kirabudur.com ‘u kurmuştur. Bugün Serinyıl Grup bünyesinde yüzlerce insana istihdam sağlayan Anadolu’dan çıkan bir başarı hikâyesine dönmüştür.